Organization Calendar (Ilderton Jets)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 14, 2018-Nov 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20
Bantam Girls C - Pink The Rink
Atom Shamrock - Ken Bailey Memorial Tournament
Peewee Shamrock - The Ken Bailey Memorial Hockey Tournament
Bantam Shamrock - Roy Beachy Memorial Tournament
Peewee Girls B - Mitchell Minor Hockey Girls Tournament
Peewee AE - Boys AE Tournament
Midget Girls C - Mitchell Tournament
Novice Shamrock
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Atom Girls C
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Girls C
9:30 AM
@ Stratford Aces C
Rotary Complex (RBC) [NOV-OS-NW-16]
IDP-2 (ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LM
1:30 PM-2:20 PM
Practice
Atom Shamrock
2:10 PM
@ South Huron Sabres
Bantam Shamrock
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Peewee Shamrock
3:40 PM-4:40 PM
Home Game Ice
Atom LM White
4:00 PM
@ Lambeth Lancers 2
Lambeth [AE109]
Atom AE
4:00 PM
@ Dorchester Dragons
Atom LM Blue
4:50 PM
vs. Dorchester Dragons 1
Peewee Girls B
5:00 PM
@ Lucan Irish
Peewee AE
5:10 PM
@ Dorchester Dragons
Atom Girls C
5:30 PM
@ West Oxford Inferno C
Ingersoll [ATOM-OS-NE-21]
Bantam LM
6:00 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [BE017]
Peewee LM
6:00 PM
@ Thamesford Attack
Thamesford [PE174]
Midget LM
7:30 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [ME016]
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom AE
7:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Peewee Girls B
7:15 PM
@ Mitchell Meteors
Peewee AE
8:10 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Midget Shamrock
9:20 PM
vs. West Lorne Comets
Tyke (ALL)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM White & Atom LM Blue
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Shamrock
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Girls HL
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Girls A
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Bantam Girls C
7:00 PM
@ Mitchell Meteors C
Mitchell Arena [BAN-OS-NW-12]
Peewee Girls B
7:15 PM
vs. Mitchell Meteors
Peewee LM
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Girls C
9:15 PM-10:05 PM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee Shamrock
7:00 PM
vs. South Kent Lightning
Bantam Shamrock
8:10 PM-9:20 PM
Home Game Ice
Midget Shamrock
9:30 PM-10:50 PM
Practice
Peewee Girls B
9:00 AM
vs. Mount Forest
Elma-Logan Arena [1]
Atom Shamrock
11:00 AM
vs. Goderich
Midget Girls C
11:00 AM
vs. Kincardine
Elma Logan Arena
Peewee AE
11:15 AM
vs. Penetang
Atom Shamrock
3:00 PM
vs. BCH
Peewee Girls B
4:00 PM
@ Mitchell Meteors
Elma-Logan Arena [2]
Bantam Girls C & Bantam LM
4:30 PM-5:20 PM
Development
Midget LM
5:30 PM-6:20 PM
Development
Novice LM
6:00 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [NE032]
Peewee AE
6:15 PM
@ Ingersoll Express
Novice Shamrock
6:30 PM
vs. South Kent Lightning
Midget Girls HL
7:40 PM
vs. Huron Heat C
Ilderton Arena [MID-OS-NW-50]
Peewee Shamrock
8:00 PM
vs. Orono
Midget Shamrock
8:30 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [M21]
Bantam LM
9:00 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [BE056]
Midget Girls C
9:00 PM
@ Mount Forest
Novice Shamrock
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Tyke (ALL)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Bantam Shamrock
8:00 AM
vs. Kincardine Kinucks
IDP-1 (ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Peewee Girls B
9:00 AM
@ Woolwich Wildcats
IDP-2 (ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee Shamrock
10:00 AM
@ Huron Bruce
Atom Girls C
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Peewee AE
12:15 PM
vs. St. Mary's Rock
Atom AE
1:15 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [AAE36]
Atom Girls HL
2:00 PM
@ Huron Heat HL
Seaforth Arena [ATOM-OS-HL-01]
Novice Girls HL
2:00 PM
vs. Mooretown Lady Flags HL
Atom Shamrock
3:00 PM
@ Seaforth Stars
Peewee LM
3:20 PM
@ Dorchester Dragons 3
Novice Shamrock
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Bantam Shamrock
4:45 PM
vs. Listowell Cyclones
Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice LM
5:00 PM
vs. Aylmer Flames
Atom LM White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Girls A
6:00 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Peewee Girls B & Bantam Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Atom LM Blue
7:00 PM
@ Lambeth Lancers 1
Lambeth [AE102]
Peewee Shamrock
8:00 PM
vs. East Lambton Eagles
Bantam Girls C
8:10 PM
vs. St. Mary's Rock
Bantam LM
8:10 PM
vs. Dorchester Dragons 1
Midget LM
9:20 PM
vs. Aylmer Flames
Midget Girls C
9:30 PM-10:50 PM
Home Game Ice
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Atom Shamrock - Ken Bailey Memorial Tournament
Peewee Shamrock - The Ken Bailey Memorial Hockey Tournament
Bantam Shamrock - Roy Beachy Memorial Tournament
Peewee Girls B - Mitchell Minor Hockey Girls Tournament
Peewee AE - Boys AE Tournament
Midget Girls C - Mitchell Tournament
Midget LM - John Henry Memorial Tournament
Atom LM White - John Henry Memorial
Midget Shamrock - Brian English Memorial
Atom AE
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice LM
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Girls HL
9:00 AM
@ Lambton Attack HL
Alvinston [NOV-OS-HL-04]
IDP-2 (ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LM
11:00 AM
vs. Lucan Irish
Novice Girls C
12:30 PM
@ Chatham Outlaws C
Memorial [NOV-OS-SW-04]
Bantam Shamrock
1:30 PM-2:20 PM
Practice
Atom LM White
1:45 PM
@ Aylmer Flames Black
Novice Shamrock
2:00 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [N71]
Atom Girls C
2:30 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars C
Ilderton Arena [ATOM-OS-SW-05]
Atom AE
3:00 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [AAE39]
Atom Girls A
3:30 PM
@ Saugeen Maitland Lightning
Atom Shamrock
3:40 PM-4:30 PM
Home Game Ice
Atom LM Blue
4:50 PM-5:50 PM
Home Game Ice
Bantam LM
7:00 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors 2
Port Stanley [BE080]
Midget LM
8:30 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors 2
Port Stanley [ME051]
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom AE
7:00 PM
vs. St. Marys Rock
Atom Girls HL
7:00 PM
@ South Huron Sabres HL
Peewee Girls B
7:00 PM
@ Sarnia Lady Sting
Peewee AE
8:10 PM
vs. St. Marys Rock
Midget Shamrock
9:20 PM
vs. Lambton Shores Predators
Tyke (ALL)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Shamrock
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom Girls C
7:00 PM
@ Huron Heat C
Seaforth Arena [ATOM-OS-NE-51]
Peewee Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Girls HL
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Girls A & Atom Girls HL
6:15 PM-7:05 PM
Shared Practice
Peewee Girls B
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Peewee Shamrock
7:30 PM
@ Oakridge Aeros
Oakridge [WMPMD33]
Peewee LM
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Girls C
9:15 PM
vs. B.A.D. Blazers C
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls HL & Atom Girls A
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Peewee Shamrock
7:00 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
Midget LM
7:00 PM
@ North Middlesex Jr. Stars
Bantam Shamrock
8:10 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Midget Shamrock
9:30 PM-10:50 PM
Practice
Atom LM White
8:00 AM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
Peewee LM & Peewee AE
4:30 PM-5:20 PM
Development
Midget LM
4:30 PM
vs. Strathroy Jr Rockets Red
Peewee Girls B & Peewee Shamrock
5:30 PM-6:20 PM
Development
Novice Shamrock
6:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Atom Shamrock
7:20 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [A122]
Midget Girls HL
7:40 PM
vs. South Huron Sabres C
Ilderton Arena [MID-OS-NW-07]
Bantam Girls C
8:00 PM
@ Huron Heat C
Seaforth Arena [BAN-OS-NW-01]
Atom AE
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Tyke (ALL)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
IDP-2 (ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom Girls HL
11:00 AM
vs. Woodstock Wildcats HL
Ilderton Arena [ATOM-OS-HL-06]
Peewee AE
11:30 AM
@ St. Thomas #2 Jr Stars
Atom Girls C
12:00 PM
vs. B.A.D. Blazers C
Ilderton Arena [ATOM-OS-SW-04]
Atom LM White
12:00 PM
@ Lucan Irish White
Atom LM Blue
1:15 PM
@ Aylmer Flames Red
Novice Girls HL
2:00 PM
vs. Sarnia Lady Sting HL
Midget LM
2:30 PM
vs. Cayuga Stars
Peewee AE
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Midget Girls HL
3:30 PM
@ Kent County Fillies C
Ridgetown [MID-OS-SW-04]
Atom Girls C
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Home Game Ice
Novice Girls C
5:00 PM
vs. St. Marys Rock C
Atom LM White
5:30 PM
vs. Ingersoll Express #2
Atom LM White
6:00 PM-6:50 PM
Home Game Ice
Atom Girls A
6:00 PM
vs. St. Thomas Panthers
Midget Girls C
6:00 PM
@ West Oxford Inferno C
Ingersoll [MID-OS-NW-14]
Peewee LM
7:00 PM
vs. Belmont Rangers
Peewee Girls B
7:00 PM
vs. B.A.D. Blazers
Bantam LM
8:10 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Bantam Girls C
8:10 PM
vs. Lambeth Lancers C
Peewee LM
9:30 PM-10:50 PM
Practice
Midget LM
10:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Midget LM - John Henry Memorial Tournament
Atom LM White - John Henry Memorial
Midget Shamrock - Brian English Memorial
Bantam Shamrock - Bill Batten Memorial Tournament (8137)
Peewee AE - Bob Hansley Memorial Tournament
Peewee Girls B
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee AE
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
IDP-2 (ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LM
10:00 AM
@ St. Thomas Jr Stars White
Atom Girls A
10:00 AM
@ Kitchener Lady Rangers
Novice Girls C
1:30 PM
vs. Lambeth Lancers C
Ilderton Arena [NOV-OS-NW-02]
Atom Girls C
2:30 PM
vs. South Huron Sabres C
Ilderton Arena [ATOM-OS-SW-52]
Atom Shamrock
3:40 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Peewee Shamrock
4:00 PM
@ Dresden Jr. Kings
Bantam Shamrock
4:50 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM Blue
5:00 PM
@ Lambeth Lancers 2
Lambeth [AE113]
Midget Girls C
5:15 PM
@ Lambton Attack C
Alvinston [MID-OS-SW-07]
Novice Shamrock
5:30 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [N147]
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [AAE46]
Peewee Girls B
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LM
8:00 PM
@ South Huron Sabres
Peewee AE
8:10 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Midget Shamrock
9:20 PM
vs. South Kent Lightning
Tyke (ALL)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Shamrock
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Girls HL
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Girls A
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Peewee LM
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Girls C
9:15 PM-10:05 PM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls HL
6:00 PM
vs. Lucan Irish HL
Ilderton Arena [ATOM-OS-HL-10]
Peewee Shamrock
7:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Bantam Shamrock
8:10 PM
vs. Lambeth Lancers
Midget Shamrock
9:30 PM-10:50 PM
Practice
Tyke (ALL)
4:30 PM-5:20 PM
Development
Atom Girls HL & Atom LM White
5:30 PM-6:20 PM
Development
Novice Shamrock
6:30 PM
vs. Dresden Jr. Kings
Midget Girls HL
7:40 PM
vs. West Oxford Inferno C
Ilderton Arena [MID-OS-NW-08]
Novice Shamrock
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Tyke (ALL)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
IDP-2 (ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice Girls HL
11:00 AM
@ Lucan Irish HL
Lucan [NOV-OS-HL-07]
Atom Girls HL
11:00 AM
vs. West Oxford Inferno HL
Ilderton Arena [ATOM-OS-HL-05]
Atom Girls C
12:00 PM
vs. Lucan Irish C
Ilderton Arena [ATOM-OS-SW-12]
Novice Girls HL
2:00 PM
vs. St. Thomas Panthers HL
Atom Shamrock
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Bantam LM
3:20 PM
@ St. Marys Rock
Atom LM Blue
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Peewee Shamrock
4:00 PM
@ Lambton Shores Predators
Midget Girls HL
4:30 PM
@ Huron Heat C
Hensall Arena [MID-OS-NW-02]
Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice LM
5:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars Green
Atom LM White
6:00 PM
vs. Lambeth Lancers 1
Atom Girls A
6:00 PM
vs. Woolwich Wildcats
Peewee Girls B
7:00 PM
vs. Lakeshore Lightning
Peewee LM
7:00 PM
vs. St. Marys Rock 1
Bantam LM
8:10 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors 1
Bantam Girls C
8:10 PM
vs. Lambton Attack C
Midget Girls C
9:20 PM
vs. South Huron Sabres C
Midget LM
9:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars White
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from ildertonjets.com on Thursday, October 18, 2018 at 9:49 AM